Godzinne zajęcia przeprowadzone w wybranych przedszkolach i szkołach podstawowych województwa podlaskiego to część szerszego projektu Stowarzyszenia Szukamy Polski, pod nazwą „Wybieram zdrowie”. Zadanie jest podzielone na trzy, uzupełniające się części:

  • kampanię promocyjno-informacyjną propagującą zdrowy styl życia i zdrowe nawyki
    (z wykorzystaniem trzech spotów promocyjnych), prowadzoną w telewizji o zasięgu regionalnym i w internecie, w tym na stronach internetowych stowarzyszenia oraz na portalach społecznościowych (Facebook);

  • serię sesji szkoleniowych (10 spotkań w przedszkolach, 10 spotkań z uczniami klas I-III)

  • konkurs dla przedszkolaków i uczniów uczestniczących w sesjach szkoleniowych, na najlepszą pracę (plakat, ilustrację, fotografię) promującą zdrowe odżywianie, np. ilustracja ulubionego sportu lub fotografia własnoręcznie wykonanej kanapki na drugie śniadanie.

Członkowie Stowarzyszenia Szukamy Polski opracowali program edukacji skierowany do przedszkolaków. Edukator wraz z asystentem odwiedzi dzieci oraz przeprowadzi ciekawe zajęcia z zakresu: właściwego odżywiania, aktywności fizycznej i ogólnych zasad dbania o zdrowie.

Zajęcia będą odbywały się w środowisku dzieci-w salach przedszkolnych. Wykorzystamy metodę dyskusji, burzy mózgów, eksperymentów i gier edukacyjnych. Dodatkowo, aby wzmocnić efekt edukacyjny każde dziecko otrzyma zestaw materiałów edukacyjnych.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: zdrowiewybieram@gmail.com

lub do Małgorzaty Czaplejewicz – koordynatora projektu, tel./fax 85 66 33 989

Menu
Skip to content