Dzięki projektowi PROO3 nasz portal rozwija się. Poprawiła się jakość działań edukacyjnych i informacyjnych oraz wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Stowarzyszenia Szukamy Polski.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń audio video podniósł się poziom możliwości szkoleniowych pracy redakcyjnej. Warsztaty dziennikarskie cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród seniorów, ale też osób młodszych i bardzo młodych.

Portal podlaskisenior.pl dostosowany został do nowych funkcjonalności. Rozbudowa portalu zwiększy  jego atrakcyjność i zasięg: dostęp dla niedowidzących i niedosłyszących, możliwość odbioru na tabletach i smartfonach. Umożliwia to  także dodawanie nowych treści i funkcji np. lokalnych podstrony redagowanych przez redakcje terenowe. Utworzono podstrony redakcji w Sokółce, Kolnie, Suwałkach i Supraślu, działają też podstrony redakcji w Łomży i Bielsku Podlaskim. Dzięki temu można mówić o rozbudowie  serwisu informacyjnego, a także wprowadzanie nowych form komunikacji jak podkast oraz doskonalenie kanału video – Telewizji Seniora TVS.

Atrakcyjność strony podnoszą dwie – oprócz polskiej – wersje językowe: angielska i esperanto. Mamy rosnącą liczbę czytelników z zagranicy.

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora

Menu
Skip to content