Jak Stowarzyszenie Szukamy Polski angażuje seniorów? Zobaczcie kanał, na którym publikowane są różne filmy Partnerów “The Learning Age”.

 

Aby przygotować zaplanowane filmy w projekcie „The Lerning Age” Stowarzyszenie Szukamy Polski szukało pomysłu na zaangażowanie w proces seniorów. Bo to z seniorami pracujemy na co dzień. Osoby 60+  coraz chętniej korzysta z narzędzi cyfrowych, publikuje komentarze i zdjęcia w  mediach społecznościowych, ale z montażem video są problemy.

Baner projektu

Aby zaangażować grupę zorganizowano spotkanie ze znaną videoblogerką Nishką, która opowiedziała o swojej pracy, pokazała sprzęt, na jakim samodzielnie pracuje i podzieliła się doświadczeniami, jak pracować nad scenariuszem krótkiego filmu.

Duże efekty przyniosły też spotkania z młodzieżą i wymiana międzypokoleniowych refleksji. Nawiązane relacje seniorów z młodzieżą trwają dalej.

Ponieważ seniorzy z reguły mają tendencję do koncentrowania się na szczegółach, uczyliśmy się syntetyzowania treści poprzez metody literackie. Wykorzystano do tego opowiadanie w 5 słowach i haiku – jako najkrótsze formy literackiej wypowiedzi. Bardzo motywująco zadziałało na grupę to, że te utwory były publikowane na stronie: podlaskisenior.pl

Do angażowania seniorów wykorzystywało też gry i zabawy oraz lekturę książek o dziedzictwie kulturowym Podlasia.

Zespół “The Learning Age” tworzą:

Partnerzy projektu “The Learning Age” Erasmus+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asociacion Deses-3, TrainingClub.eu, SEIT Lab, Fundación Rondilla i Fundacja Autokreacja. Projekt finansowany jest ze środków UE Erasmus+ Edukacja dorosłych.

Stowarzyszenie Szukamy Polski
kadra projektu „The Learning Age”

 

 

 

Menu
Skip to content