Napływają prace na VIII konkurs literacki SREBRO NIE ZŁOTO. Każdy kto ma więcej niż 18 lat, pisze wiersze lub małe formy prozatorskie, jest mile widziany. Czekamy również na Twoje dwa wiersze, dwa opowiadania, lub jeden wiersz i jedno opowiadanie.

Mogą być wiersze z rymami prostymi, dokładnymi, sonety, haiku, limeryki, wiersze białe i inne. Mogą być opowiadania, bajki, kartki z pamiętnika , a nawet proza poetycka. Dorota Sokołowska tak pięknie ogłosiła start konkursu, przypominamy to z przyjemnością. Czekamy na Twoje zgłoszenie do konkursu SREBRO NIE ZŁOTO. Zapraszamy twórców debiutantów i tych z doświadczeniem. mającymi jakiś związek z naszym regionem. Nagroda pieniężna i rzeczowa oraz publikacja w tomiku SREBRO NIE ZŁOTO mogą być Twoje.

W tym roku przewidziane są dwie kategorie:

  • POEZJA – kategoria otwarta o dowolnej tematyce wierszy.
  • PROZA – małe formy prozatorskie również o dowolnej tematyce.

Na dwie maksymalnie prace, w jednej lub dwóch kategoriach, opatrzone godłem czekamy do 31 sierpnia 2022 pod adresem: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Do obejrzenia spot rozpoczynający tegoroczną edycję konkursu:

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie: podlaskisenior.pl
Organizatorami Konkursu są Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora, współorganizatorami są: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Polskie Radio Białystok.

 

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski
Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok

 

Menu
Skip to content