Literatura to także poezja. Oglądajmy i słuchajmy podlaskich poetów, poznawajmy i ich wiersze. Stowarzyszenie Szukamy Polski  realizuje projekt Poeci w sieci  służący promocji podlaskich poetek i poetów, którzy dotkliwie odczuwają skutki pandemii. Nie są organizowane przecież żadne spotkania autorskie z publicznością.

 

Zaplanowaliśmy osiem spotkań autorskich z  podlaskimi poetami on-line – w formie filmów zrealizowanych i opublikowanych w sieci, czyli w Internecie. Zaproszenie na filmowe spotkania przyjęli:  Józef Budziński, Krystyna Konecka, Jolanta Maria Dzienis, Eligiusz Buczyński, Janusz Taranienko, Krzysztof Puławski, Teresa Radziewicz i Elżbieta Kozłowska-Świątkowska,.

Rozmawiamy o życiu i twórczości bohaterów filmów, poetek i poetów,  o najbliższych planach twórczych prezentujemy wybrane przez autorów wiersze, także najnowsze Filmy będą opublikowane na stronie poeciwsieci.pl ale też na  kanale Poeci w sieci YouTube,  profiu na Facebooku, w internetowej telewizji ITV Wrota Podlasia i  telewizji TVS na portalu podlaskisenior.pl

Nad całości realizacji czuwa będzie pomysłodawczyni projektu, inicjatorka Klubu Czytelniczego Ex Libris Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski. A spotkania z poetkami i poetami prowadzi Dominik Sołowiej, znawca literatury , dziennikarz i krytyk literacki.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum kultury w ramach programu Kultura w sieci.  Partnerami projektu są  Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Kolegium Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Klub Czytelniczy Ex Libris.

 

 

 

Bożena Bednarek
koordynatorka projektu
Podlaska Redakcja Seniora

Menu
Skip to content