Poeci w sieci – to cykl 8 filmów z udziałem podlaskich poetek i poetów, zrealizowany przez Stowarzyszenie Szukamy Polski w ramach programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury. Bohaterem szóstego filmu z cyklu Poeci w sieci jest Krzysztof Puławski.

 

Z poetą Krzysztofem Puławskim rozmawia Dominik Sołowiej

Krzysztof Puławski., to poeta, pisarz, tłumacz, pracownik Uniwersytetu w Białymstoku, współpracownik Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW. Tłumacz takich autorów jak David Lodge, Tracy Chevalier, Raymond Carver, Michael Ondaatje, Bruce Chatwin, William Blake i William Butler Yeats. Autorem dramatów opublikowanych w miesięczniku „Dialogu”. Interesuje się przekładem oraz teatrem. Autor nominowany do Nagrody im. Wiesława Kazaneckiego za książkę „Martwiątka”, wydaną przez Stowarzyszenie Schola Humana. Jest też autorem opowieści dla dorosłych “Mikołajek w szkole dobrej zmiany:.To hołd dla przygód Mikołaja Rene Goscinnego, ale też inspiracja “Mikołajkiem w szkole PRL” Maryny Miklaszewskiej.

Patryk Ołdziejewski – aktor Teatru Dramatycznego im. Al. Węgierki w Białymstoku

Dodatkową niespodzianką w filmie są piosenki w wykonaniu Patryka Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego im.Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Cały film został zresztą nagrany na Scenie tego Teatru.
Cykl realizuje Stowarzyszenie Szukamy Polski dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury. Partnerami zadania są Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Kolegium Literaturoznawstwa UwB i Klub Czytelniczy Ex Libris. Patroni medialni to: Polskie Radio Białystok, Wyborcza.pl Białystok i podlaskisenior.pl

 

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski

Menu
Skip to content