Kategoria

POCIĄG DO WOLONTARIATU

 

 

na rzecz INNYCH LUDZI:

 

Józefa Łupińska

Emerytowana nauczycielka. Od 2005 roku jest wolontariuszką w Hospicjum Towarzystwa Przyjaciół Chorych w Białymstoku.

Kocha ludzi, szczególnie chorych, pochyla się nad każdym potrzebującym. Łatwo nawiązuje kontakt z chorymi i ich rodzinami. Jest bardzo życzliwą i promienną osobą. Chorzy wołają na nią „Pani Józiu” i każdego dnia czekają, kiedy przyjdzie. Pojawia się około godziny ósmej i odwiedza wszystkie sale. Sprawdza, co się zmieniło w ciągu nocy. Jej dewiza to „aby nikt nie odszedł bez Boga”, dlatego też bardzo konsekwentnie pilnuje strony duchowej każdego chorego.
Praca w Hospicjum to spełnienie jej marzeń.

 

Grzegorz Grzybek

Młody mieszkaniec Białegostoku, student socjologii, który całe serce oddaje wolontariatowi. Włącza się nie tylko w akcje organizowane przez fundacje czy stowarzyszenia, ale sam inicjuje działania, w które udaje mu się zaangażować szerokie grono ludzi.

Grzegorz wymyślił i zainicjował akcję “obywatelskiego marketingu “Lubię Białystok”, w trakcie której młodzi ludzie , mieszkańcy Białegostoku przejechali kilka tysięcy kilometrów odwiedzając kilka miast w Polsce, aby powiedzieć “Lubię Białystok” i pokazać prace młodych artystów związanych z naszym regionem. Jak sam mówi “Lubię Białystok” to wyraz miłości do miejsca,
w którym mieszkamy, szacunek dla mieszkających tu “Wariatów”, zastąpienie “nie mogę/nie dam rady tutaj” na “kreatywność, pasję, szczęście tutaj”.

 

Ilona Wakuluk

Studentka studiów doktoranckich na Wydziale prawa. Wolontariuszka w Fundacji Ekonomistów środowiska i Zasobów naturalnych. Na co dzień wspomaga fundację w sferze prawnej.
Jest niezastąpiona przy konsultowaniu umów i porozumień. Wrażliwa, komunikatywna, odpowiedzialna. Szczególnie zaangażowana w kwestię ochrony środowiska naturalnego i ekologię. Pomaga w organizacji turniejów ekologiczno-wędkarskich, które również prowadzi.

 

Kategoria

POCIĄG DO WOLONTARIATU

na rzecz EDUKACJI OBYWATELSKIEJ:

Mariusz Maciej Sokołowski

historyk i socjolog, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum w Wasilkowie, absolwent studiów podyplomowych „Holokaust-Nazizm-Totalitaryzm”. Od wielu lat angażuje się w projekty edukacyjne na temat wielokulturowości i historii lokalnej. Współpracuje z Fundacją UwB oraz Fundacją Edukacji i Twórczości.

Ostatnio Pan Mariusz zajmował się koordynacją projektu „Przywróćmy Pamięć“ realizowanego przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W ramach projektu między innymi organizował wycieczki śladami Żydów w Wasilkowie i Białymstoku. Uczestniczył w lekcjach
o kulturze i historii Żydów; tworzeniu albumów o miejscach związanych z kulturą żydowską i map pamięci.

 

Wioleta Sasin – Piszczatowska

Wychowawca podwórkowy, członkini i wolontariuszka Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Dzieci i Młodzieży „Przyjaciele z osiedla”. Organizuje zajęcia sportowo-rekreacyjne i plastyczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzi zajęcia według autorskich scenariuszy dla dzieci i młodzieży białostockich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Kategoria

POCIĄG DO WOLONTARIATU

na rzecz KULTURY:

Iwona Gołko

Wolontariuszka Towarzystwa Polska Finlandia. Zaangażowana w popularyzację kultury fińskiej w Polsce. Sprowadza wydawnictwa i kontaktuje się z instytucjami w Finlandii. Prowadzi kronikę oraz redaguje dział na stronie internetowej podlaskiego oddziału Towarzystwa.

Jak mówi: „…działam jako wolontariuszka od 2003 roku, zaczęłam od prac dokumentacyjnych w białostockim Muzeum Historycznym, gdzie spotkałam ówczesną Prezes Panią Ołdyńską – ,,matkę ” Na pierwsze spotkanie poszłam nie wiedząc nic o Finlandii tylko…że Św. Mikołaj tam mieszka i że zimno. I tak zostałam. Po prezentacji multimedialnej o fińskim Nobliście ktoś z członków głośno oznajmił że jestem ,,nadwornym szperaczem informacji”.

Moim marzeniem jest zobaczyć Finlandię…i wydać tomik poezji, bo piszę wiersze- mam dwa wyróżnienia i parę publikacji.”

 

Marcin Szarkowski

Prezes Fundacji Złoty Środek, aktywnie działa na rzecz popularyzacji kultury buddyjskiej w Białymstoku. Od kilku lat sprowadza do miasta mnichów z Tybetu, organizując pokazy usypywania mandali oraz tradycyjnych śpiewów i tańców. Także w tym roku mieliśmy okazję oglądać mnichów, między innymi dzięki akcji, którą zorganizował polegającej na zbiórce pieniędzy na przelot mnichów do Białegostoku. Pan Marcin , jest jedną z nielicznych osób, znających i przybliżających „zwykłym ludziom” kulturę z odległych zakątków świata.

Wielokrotnie organizował bezpłatne warsztaty relaksacyjne z wykorzystaniem dźwięku gongów i mis tybetańskich.

 

 

Prosimy o oddawanie głosów na wybranych przez Państwa kandydatów.

Głosować można drogą mailową, oraz poczta tradycyjną, podając imię i nazwisko osoby na którą ma być oddany głos.

Nazwiska wybranych kandydatów można przesyłać na adres: pociag.erw2011@gmail.com,

lub Stowarzyszenie Szukamy Polski, ul. Żelazna 5/1A, 15-297 Białystok.

Z jednego adresu można oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

W przypadku takiej samej liczby głosów, decydować będzie Kapitułą Konkursowa.

 

Na głosy czekamy do 21 sierpnia 2011.

Menu
Skip to content