Pierwszy z cyklu Slam za nami. Tłum osób w BTL LALKI – kawiarni teatralnej 31 marca 2022 świadczy o dużej potrzebie kontaktu z nowymi formami prezentacji poezji. Bez względu na temat utworu, na wiek uczestników i na formę prezentacji.  O zwycięstwie decydowała publiczność. Następny Slam 12 maja.

Patryk Ołdziejewski  przy mikrofonie, w tle publiczność

 

Slam w którym udział wzięli: Julia Fiedorczyk, Krzysztof Puławski, Mateusz Cioch, Halina Wiszowata, Wojciech Więckowski, Irena Świerżyńska Szymon Bołtryk, Małgorzata Białołus, Michał Czarnecki, Janina Jakoniuk Wojciech Muszyński i Grzegorz Dymmel:) W ostaetcznej rozgrywce z Wojciechem Więckowskim wygrała Małgorzata Białołus.

 

Aby podkręcić atmosferę rozgrywki specjalne jury Dorota Sokołowska i Artur Jan Szczęsny zdecydowało o kilku “dzikich kartach”. Slam muzycznie ozdobił Patryk Ołdziejewski.

Zwyciężczyni Slamu Poetyckiego Białystok  Małgorzata Białołus z Wasilkowa pisze o sobie tak:

Samozwańcza pisarka, poetka dotychczas szufladowa; na wzór wychodzących z szafy. Twórczość jej sięga czasów dziecięcych i cieszy się nieustanną popularnością wśród domowego zacisza i jego mieszkańców, w szczególności kotów i królika. Pisuje teksty o rozmaitej tematyce, w zależności od skupienia uwagi i melodii duszy. Szczególnym upodobaniem wśród bliskich cieszą się utwory okolicznościowe, których tworzenie samej autorce sprawia mnóstwo uciechy.

Myślą przewodnią, skłaniającą poetkę do ujawnienia skrytości wewnętrznego świata, stały się słowa:

Wiersze raz wyjęte z szuflady, nie mogą ponownie zostać zaszufladkowane.

Mamy nadzieję, że przeczytamy wkrótce jej wiersze na Poeci w sieci.

Publiczność z kartami do głosowania

 

Zwyciężczyni Slamu otrzymała 400 zł oraz wraz z laureatem II miejsca nagrody książkowe ufundowane przez Księgarnię TAK Czytam Białystok.

 

 

 

Slam prowadzili Eligiusz Buczyński i Bożena Bednarek.

Organizatorem Slamu było Stowarzyszenie Szukamy Polski, współorganizatorem Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Bialymstoku, patronami medialnymi: Polskie Radio Białystok i portal poeciwsieci.pl. Zadanie sfinansowano z budżetu Miasta Białystok.

fot. Bożena Bednarek

 

Menu
Skip to content