"Kto czyta książki, żyje podwójnie. "Umberto Eco

"Sztuka czytania jest niby nowym zmysłem, nieskończenie głębszym i rozleglejszym od wzroku."Bolesław Prus

Witajcie,
Wszystkich kochających książki , w tym białostockich seniorów, zapraszamy na pierwsze spotkanie CZYTELNI SŁÓW – Klubu kochających książki.

Bardzo często zdarza się nam przeczytać książkę , wybrać jej ulubione fragmenty książek a nawet wypisać skrupulatnie cytaty z najważniejszymi dla nas myślami i wskazówkami, które chcemy zapamiętać. Mamy wewnętrzną potrzebę porozmawiania o książce, często chcielibyśmy porównać nasze odczucia z wrażeniami innych osób ale …czasami brakuje takich osób w naszym otoczeniu lub po prostu nie ma okazji.

Ideą klubu są cykliczne , comiesięczne spotkania ludzi kochających literaturę piękną i lubiących spędzać czas w miłym towarzystwie z filiżanką kawy lub kubkiem herbaty w ręku. W CZYTELNI SŁÓW przewidujemy też czas na wspólne głośne czytanie fragmentów książek – przez uczestników spotkania oraz zaproszonych gości. Planujemy też konkursy czytelnicze z nagrodami – oczywiście książkowymi– ufundowanymi przez Książnicę Podlaską.

W ramach Klubu wspólnie przeczytamy zapowiedzianą wcześniej książkę, a potem podyskutujemy
o niej w przytulnej kawiarni. Spotkania odbywać się będą w pierwszy piątek miesiąca; poprowadzi je Bożena Bednarek, miłośniczka literatury, animatorka społeczna, dziennikarka telewizyjna i radiowa mgr filologii polskiej.

Na pierwsze inauguracyjne spotkanie zapraszamy 3 października o 17.00 do kawiarni „W starym kinie”. Prosimy o przyniesienie jednej ulubionej, wyróżnionej wśród wielu innych, najważniejszej dla Państwa książki i wskazanie jakiegoś szczególnego fragmentu, cytatu. Porozmawiamy o naszych „książkach życia”.

Książką, o której będziemy wspólnie rozmawiać na drugim spotkaniu Klubu 7 listopada 2014, będzie „Ostatnie rozdanie” Wiesława Myśliwskiego.

Pozdrawiamy Państwa do zobaczenia w CZYTELNI SŁÓW – Klubie kochających książki
 

Menu
Skip to content