Zadanie: ” BIAŁYSTOK-EUROPA”ma popularyzować Polską Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, z uwzględnieniem perspektywy lokalnej tj. potencjału kulturowego naszego Miasta w kontekście kultury europejskiej. Dwie miejskie instytucje kultury szczególnie wpisują się w program obchodów, nasze stowarzyszenie chce udokumentować realizację dwóch przedsięwzięć realizowanych w ramach prezydencji przez Białostocki Teatr Lalek oraz Galerię Arsenał. 

W ramach zadania powstanie film dokumentalny relacjonujący pobyt BTL w czterech stolicach europejskich. Mińsku, Kijowie, Moskwie i Madrycie. Na podstawie materiałów filmowych i fotograficznych przekazanych z wyjazdów przez BTL oraz nagrań filmowych zrealizowanych przez SSP- nasze stowarzyszenie przygotuje relację ze spektakli i wystawy. Ze względu na koszty wyjazdów zagranicznych nie stać nas na wyjazdy zagraniczne, niemniej w porozumieniu z BTL formuła relacji będzie wykorzystywała zdjęcia elektroniczne oraz nagrania video zaplanowane przez dyrektora Marka Waszkiela. Wystawę „Podróż na Wschód” w Galerii Arsenał – od wernisażu po jej zakończenie będziemy sukcesywnie dokumentować podczas jej ekspozycji w Białymstoku od 5 sierpnia 2011.
Jeśli otrzymamy materiały fotograficzne lub filmowe z prezentacji wystawy w Kijowie w Art-Kyiv Contemporary i w Krakowie w Muzeum Sztuki Współczesnej, wówczas również wykorzystamy te elementy w filmie – wraz z wywiadem tv relacjonującym odbiór ekspozycji w Kijowie i Krakowie.
Film długości ok. 20 minut zostanie wyemitowany w lokalnej telewizji kablowej oraz opublikowany w Internecie. Dodatkowo wraz z licencją na odtworzenie zostanie wysłany do emisji w kanale KULTURA oraz DISCOVERY. Materiał filmowy zostanie wysłany także do Komisji Europejskiej poprzez Biuro Województwa Podlaskiego w Brukseli.

 

 

Menu
Skip to content