Pua Frejda Rakowska. Białostoczanka, która odkryła… kobietę nie tylko dla kobiet to nie tylko “historia”, to również dzień dzisiejszy.

„Białystok miał swoją “cegiełkę” w walce o prawa kobiet, o emancypację Polek, o miejsce żydowskich kobiet w projektach grup syjonistycznych. Wszystko to za sprawą jednej z nich, która należała do pierwszego pokolenia wschodnioeuropejskich syjonistek”.
O kim mowa?
O wybitnej postaci herstorycznej Białegostoku – kobiecie fascynującej, charyzmatycznej i godnej podziwu. O feministce, syjonistce, przedsiębiorczyni, polityczce i pedagożce -Pui Frejdzie Rakowskiej.
O Pui opowie Dorra Ostrożańska, trenerka biznesu i certyfikowana przewodniczka PTTK Regionalny Oddział w Białymstoku. Dorra to jedna z inicjatorek Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet i Podlaskiej Księgi Kobiet, założycielka Herstorycznego Białegostoku – przestrzeni popularyzowania wiedzy o niezwykłych kobietach, które żyły, mieszkały, tworzyły, działały w Białymstoku i na terenie województwa podlaskiego; kobietach, o których niewiele wiemy, a których osiągnięcia miały istotny wpływ na rozwój kultury, sztuki, edukacji, polityki, gospodarki.
Zapraszamy w czwartek, 20 lipca o godz. 18.00. do MIEJSCA, ul. Modlińska 6. Wstęp wolny.
Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski

 

Menu
Skip to content