25/ Luty 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
Promocja "Kartek z Kalendarza Historycznego"

Zobacz materiał na YouTube.

10 listopada odbyła sie w Archiwum Państwowym w Białymstoku promocja "Kartek z Kalendarza Historycznego". Videobook składa się z 7 krótkich filmów dotyczących ważnych dat z historii naszego województwa.

 

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 
MIŁOSZ i białostoccy profesorowie w AKCENCIE

Zobacz relację na YouTube.

8 listopada o 18.00 w białostockiej kawiarni i księgarni AKCENT odbyła  się promocja audiobooka: TO MIŁOSZ- 10 WIERSZY, 10 GŁOSÓW wydanego przez  Stowarzyszenie Szukamy Polski. Zaprezentowany została film, który prezentował 10 profesorów czytających wiersze Czesława Miłosza z tomu "TO":  Adam Dobroński, Leonard Etel, Marian Szamatowicz, Jerzy Kopania, Jerzy Grygorczuk, Kazmierz Kondrat, Violetta Bielecka, Krzysztof Rau, Małgorzata Kowalska.Oprócz prezentacji wierszy na audiobooku znajdują się także 10 GŁOSÓW czyli 10 opinii autorytetów w dziedzinie kultury. Są to: Josif Brodski, Julia Hartwig, Jerzy Turowicz, Leszek Kołakowski, Jan Błoński, Tomas Venclova, Tomasz Jastrun, Witold Gombrowicz, Stanisław Barańczak, Paweł Hertz.

Wszyscy obecni na promocji goście otrzymali audiobooka .

Rozmowy z profesorami przedstawiamy także w cyklu telewizyjnym w TV Białystok oraz w Internecie na stronie www.tvbialystok i portalu Wrota Podlasia www.tv.wrotapodlasia.pl w kanale "kultura".Projekt "TO MIŁOSZ - 10 wierszy, 10 głosów" został dofinansowany ze środków Miasta Białystok w ramach Obchodów Roku Miłosza. Koordynator projektu: Bożena Bednarek, Stowarzyszenie Szukamy Polski,www.szukamypolski.com szczegółowe informacje: tel. 603 793 613;szukamypolski@gmail.com.

 

 

 

Głównym przesłaniem idei zrównoważonego rozwoju jest zależność i wzajemne uwarunkowania ochrony środowiska, wzrostu ekonomicznego i rozwoju człowieka (zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym)” – źródło: Przez edukację do zrównoważonego rozwoju. Narodowa Strategia Edukacji Ekologicznej.

Nasze Stowarzyszenie przygotowało 5 audycji o tematyce ekologicznej, zawierające ciekawe informacje dotyczące naszego codziennego funkcjonowania. Dwa ostatnie programy zawierają praktyczne sposoby na obniżenie naszych rachunków i tym samym, przyczynienie się do ochrony naszego środowiska.

Zapraszamy do obejrzenia audycji na kanale YouTube i na antenie TV Białystok www.tvbialystok.pl.

Zobacz I audycję na YouTube

Zobacz II audycję na YouTube

Zobacz III audycję na You Tube

Zobacz IV audycję na YouTube

Zobacz V audycję na YouTube

Audycje powstały w ramach projektu EKO Białystok - kampania informacyjno - promocyjna upowszechniająca wiedzę ekologiczną, który został dofinansowany ze środków Prezydenta Miasta Białegostoku

www.bialystok.pl

 
Kampania społeczna przeciwdziałająca bezdomności

"Otwórz oczy na bezdomność" pod takim hasłem rusza w regionie kampania społeczna przeciwdziałająca bezdomności. Ma ona uwrażliwić mieszkaców regionu na zjawisko bezdomności, sprawić, że będziemy czujni i w razie potrzeby szybko zareagujemy.

W województwie podlaskim pomocą bezdomnym, zwłaszcza w okresie zimowym zajmuje sie wiele organizacji, fundacji, stowarzyszeń. Wszystkim należą się słowa uznania.

Stowarzyszenie Szukamy Polski włączyło sie do kampanii realizując 4 spoty telewizyjne dotyczące problemu bezdomności. Zobacz spoty:

 1 spot

2 spot

3 spot

4 spot

Kampania społeczna  "Spraw, by inni czuli się ważni" w ramach której powstały spoty jest współfinansowana ze środków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku

 

Zapraszamy do oglądania cyklu filmów w ramach projektu "TO Miłosz - 10 wierszy, 10 głosów". 10 profesorów białostockich uczelni czyta 10 wierszy Czesława Miłosza z tomu "TO".

Zobacz na YouTube.

Zapraszamy w każdy czwartek na antenę TV Białystok oraz na www.tvbialystok.pl, YouTube oraz na iTV Wrota Podlasia.

W pierwszym odcinku wystąpi prof. Adam Dobroński.

 
Środa Literacka

19 pażdziernika w Ksiąznicy Podlaskiej odbyło się kolejne spotkanie w ramach "Środy Literackiej". Bohaterem był Prezes naszego stowarzyszenia - Jan Oniszczuk - autor kryminalnych opowieści zrealizowanych w ramach Pitavalu Białostockiego oraz książki "Białystok między wojnami". Juz wkrótce relacja telewizyjna ze spotkania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Projekt Stowarzyszenia Szukamy Polski: " TO Miłosz - 10 wierszy, 10 głosów" – współfinansowany ze środków Prezydenta Miasta Białegostoku - ma charakter promocji dokonań literackich Czesława Miłosza z uwzględnieniem perspektywy lokalnej, potencjału naukowego naszego Miasta.

 

 

 
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Szukamy Polski - członkiem Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

 Prezes Zarządu Stowarzyszenia Szukamy Polski Jan Oniszczuk został wybrany w skład Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Rada jest organem opiniodawczo-doradczym i konsultacyjnym Samorządu Województwa Podlaskiego. Składa się z 16 członków, w tym 9. przedstawicieli organizacji pozarządowych reprezentujących 9 różnych obszarów tematycznych. Prezes SSP jest reprezentantem obszaru „kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji”. Pozostali członkowie to przedstawiciele administracji publicznej i Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Oto pełny skład Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego:

 1. Jan Oniszczuk – Stowarzyszenie Szukamy Polski,

 2. Leszek Lewoc – Podlaska Federacja Sportu,

 3. Jarosław Ruszewski – Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT,

 4. Cezary Oberman – Fundacja Dziedzictwo Suwalszczyzny,

 5. Katarzyna Łotowska – Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych,

 6. Marcin Popiołek – Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski,

 7. Doroteusz Fionik – Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach,

 8. Ewa Małek – Stowarzyszenie Rada Ekspertów Oprogramowania PRO LEGAL,

 9. Mirosław Stepaniuk – Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia,

 10. Maciej Żywno – Wojewoda Podlaski,

 11. Mikołaj Janowski – Przewodniczący Komisji Rozwoju, Gospodarki, Infrastruktury
  i Promocji Sejmiku Województwa Podlaskiego,

 12. Maciej Perkowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Sejmiku Województwa Podlaskiego,

 13. Marek Olbryś – Przewodniczący Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Sejmiku Województwa Podlaskiego,

 14. Jacek Piorunek – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego,

 15. Elżbieta Rajewska-Nikonowicz – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej,

 16. Eliza Szadkowska – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.


 

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media