24/ Kwiecień 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
"Traktakt o współczesności ironią podszyty wg. Ignacego Karpowicza"

Od 20 lutego ruszył projekt kulturalny "Traktakt o współczesności ironią podszyty wg. Ignacego Karpowicza".

W ramach projektu zrealizowany zostanie reportaż filmowy, który wraz z fragmentami dwóch książek autora "gesty" i "Balladyny i romanse" zostanie opublikowany w formie audiobooka.

 

Więcej o projekcie w zakładce "Aktualne Projekty"

 Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku

 

 
"Kartki z Kalendarza Historycznego - II edycja - multimedialne archiwum patriotyzmu"

Od lutego 2012 roku Stowarzyszenie Szukamy Polski rozpoczęło realizację projektu "Kartki z Kalendarza Historycznego - II edycja - multimedialne archiwum patriotyzmu".

 

Projekt, podobnie jak w pierwszej edycji, ma na celu promowanie postaw patriotycznych, podtrzymywania tradycji narodwej, pielęgnowanie polskości oraz edukacje historyczną mieszkańców Białegostoku.

Wszystkie zrealizowane felietony filmowe w ramach projektu będa dostepne na naszej stronie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa podlaksiego do współtworzenia "Kartek z Kalendarza Historycznego" poprzez przesyłąnie nam dokumentów, zdjęć, nagrań, które uzupełniłyby zbiory Archium Państwowego i wzbogaciły opowieść o historycznym Białymstoku.

 

ZAPRASZAMY!

Więcej o projekcie w zakładce Aktualne Projekty.

Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

 


 

 
Podróż na Wschód

 Stowarzyszenie Szukamy Polski zrealizowało film dokumentalny "Podróż na Wschód".

 
Ostatni odcinek

Zapraszamy do obejrzenia ostatniego z serii odcinka "Białostockiego Słownika Historycznego". Kończymy pozytywnie i wesoło, bo ROZRYWKĄ w międzywojennym Białymstoku.

XI odcinek

Liczymy na kontynuacje cyklu w przyszłmy roku.

 

Projekt realizowany przy wsparciu Prezydenta Miasta Białegostoku.

 
Promocja "Kartek z Kalendarza Historycznego"

Zobacz materiał na YouTube.

10 listopada odbyła sie w Archiwum Państwowym w Białymstoku promocja "Kartek z Kalendarza Historycznego". Videobook składa się z 7 krótkich filmów dotyczących ważnych dat z historii naszego województwa.

 

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 
MIŁOSZ i białostoccy profesorowie w AKCENCIE

Zobacz relację na YouTube.

8 listopada o 18.00 w białostockiej kawiarni i księgarni AKCENT odbyła  się promocja audiobooka: TO MIŁOSZ- 10 WIERSZY, 10 GŁOSÓW wydanego przez  Stowarzyszenie Szukamy Polski. Zaprezentowany została film, który prezentował 10 profesorów czytających wiersze Czesława Miłosza z tomu "TO":  Adam Dobroński, Leonard Etel, Marian Szamatowicz, Jerzy Kopania, Jerzy Grygorczuk, Kazmierz Kondrat, Violetta Bielecka, Krzysztof Rau, Małgorzata Kowalska.Oprócz prezentacji wierszy na audiobooku znajdują się także 10 GŁOSÓW czyli 10 opinii autorytetów w dziedzinie kultury. Są to: Josif Brodski, Julia Hartwig, Jerzy Turowicz, Leszek Kołakowski, Jan Błoński, Tomas Venclova, Tomasz Jastrun, Witold Gombrowicz, Stanisław Barańczak, Paweł Hertz.

Wszyscy obecni na promocji goście otrzymali audiobooka .

Rozmowy z profesorami przedstawiamy także w cyklu telewizyjnym w TV Białystok oraz w Internecie na stronie www.tvbialystok i portalu Wrota Podlasia www.tv.wrotapodlasia.pl w kanale "kultura".Projekt "TO MIŁOSZ - 10 wierszy, 10 głosów" został dofinansowany ze środków Miasta Białystok w ramach Obchodów Roku Miłosza. Koordynator projektu: Bożena Bednarek, Stowarzyszenie Szukamy Polski,www.szukamypolski.com szczegółowe informacje: tel. 603 793 613;szukamypolski@gmail.com.

 

 

 

Głównym przesłaniem idei zrównoważonego rozwoju jest zależność i wzajemne uwarunkowania ochrony środowiska, wzrostu ekonomicznego i rozwoju człowieka (zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym)” – źródło: Przez edukację do zrównoważonego rozwoju. Narodowa Strategia Edukacji Ekologicznej.

Nasze Stowarzyszenie przygotowało 5 audycji o tematyce ekologicznej, zawierające ciekawe informacje dotyczące naszego codziennego funkcjonowania. Dwa ostatnie programy zawierają praktyczne sposoby na obniżenie naszych rachunków i tym samym, przyczynienie się do ochrony naszego środowiska.

Zapraszamy do obejrzenia audycji na kanale YouTube i na antenie TV Białystok www.tvbialystok.pl.

Zobacz I audycję na YouTube

Zobacz II audycję na YouTube

Zobacz III audycję na You Tube

Zobacz IV audycję na YouTube

Zobacz V audycję na YouTube

Audycje powstały w ramach projektu EKO Białystok - kampania informacyjno - promocyjna upowszechniająca wiedzę ekologiczną, który został dofinansowany ze środków Prezydenta Miasta Białegostoku

www.bialystok.pl

 
Kampania społeczna przeciwdziałająca bezdomności

"Otwórz oczy na bezdomność" pod takim hasłem rusza w regionie kampania społeczna przeciwdziałająca bezdomności. Ma ona uwrażliwić mieszkaców regionu na zjawisko bezdomności, sprawić, że będziemy czujni i w razie potrzeby szybko zareagujemy.

W województwie podlaskim pomocą bezdomnym, zwłaszcza w okresie zimowym zajmuje sie wiele organizacji, fundacji, stowarzyszeń. Wszystkim należą się słowa uznania.

Stowarzyszenie Szukamy Polski włączyło sie do kampanii realizując 4 spoty telewizyjne dotyczące problemu bezdomności. Zobacz spoty:

 1 spot

2 spot

3 spot

4 spot

Kampania społeczna  "Spraw, by inni czuli się ważni" w ramach której powstały spoty jest współfinansowana ze środków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media