24/ Kwiecień 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
"Przedszkolaki po Stronie Natury - projekt edukacji ekologicznej

Zobacz multimedialne zaproszenie do projektu

W ramach zadania planujemy wizyty w 25 białostockich przedszkolach podczas, których Edukator Ekologiczny przeprowadzi lekcję ekologiczną dotyczącą jednego z wybranych tematów (oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, zanieczyszczenia powietrza, ekologiczne podróżowanie, ochrona przyrody). Podczas godzinnej lekcji zostaną wykorzystane takie metody pracy jak: eksperymenty naukowe, gry i zabawy, film, obrazy, dźwięki, metoda sytuacyjna, burza mózgów.
 

W ramach projektu zostanie równiez zrealizowana kampania edukacyjno - informacyjna. Przygotowanych zostanie 5 spotów telewizyjnych o tematayce ekologicznej. Spoty będe emitowane na antenie TV Białystok oraz opublikowane w Internecie. Każde dziecko otrzyma w prezencie płytę ze spotami edukacyjnymi oraz upominek ułatwiający segregację odpadów w domu.

Elementem kończącym spotkanie będzie zasadzenie kilku sadzonek drzew przez dzieci w ogródku przedszkolnym w wyznaczonym przez Państwa miejsu. Realizację zajęć ekologicznych planujemy w okresie od 27 sierpnia do 30 listopada 2012 roku.

Jeżeli Państwa placówka jest zainteresowana wzięciem udziału w naszym projekcie prosimy o kontakt z koordynatorem projektu- Aleksandra Bielska, aleksandra.bielska1@gmail.com, 601 800 666, 85 7423673

 
Wszystkie filmy zrealizowane w ramach projektu

Zapraszamy do obejrzenia spotu promocyjnego oraz wszystkich filmów zrealizowanych w ramach projektu "Dziecko ma Prawo - projekt edukacyjny dla młodzieży w ramach roku Janusza Korczaka".

 Filmy dostępne są tutaj.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

 

Zapraszamy!!!

 
O Prawach Dziecka w Dniu Dziecka

 W ramach obchodów Roku Janusza Korczaka klasa I E V LO w Białymstoku zrealizowała - wg własnego scenariusza- cykl 5 krótkich filmów prezentujących rozumienie praw dziecka przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Filmy powstały w ramach projektu :”Dziecko ma prawo” dofinansowanego ze środków Miasta Białegostoku, realizowanego przez Stowarzyszenie Szukamy Polski i V LO.

Zobacz relację z konferencji

 
Rozpoczynamy realizację projektu STOP URAZOM - BEZPIECZNE DZIECKO

 Zadanie będzie polegało na realizacji dwóch materiałów prewencyjno-promocyjnych,  na temat skutków i zapobiegania powstawania urazów prowadzących do niepełnosprawności uy z województwa podlaskiego. W dwóch materiałach długości od 6 do 8 minut przedstawimy przyczyny, skutki i możliwości zapobiegania powstawania urazów u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Spot promocyjny skierowany będzie w szczególności do rodziców. Przy realizacji materiałów będziemy korzystać z konsultacji merytorycznej Kierownika Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Uniwersytetu Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - dr hab. n. med. Wojciecha Dębka. 

 
OSTATNIE 2 WOLNE MIEJSCA NA WARSZTATY!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BEZPŁĄTNYCH WARSZTATACH DZIENNIKARSTWA EKONOMICZNEGO MŁODZIEŻ W WIEKU 17-19 LAT.

Pozostały 2 ostatanie miejsca! Szczegóły  oraz formularz zgłoszeniowy w zakładce "Aktualne Projekty".

Pierwsze zajęcia już 21 maja.

zapraszamy!!!

 
REKRUTACJA DO PROJEKTU

23 kwietnia rozpoczynamy rekrutację do projektu "Młode Dziennikarstwo Ekonomiczne".

Projekt skierowany jest do młodzieży licealnej w wieku 17-19 lat, która zainteresowana jest tematyką dziennikarstwa ekonomicznego.

Projekt składa się z dwóch części:

1. Warsztaty Dziennikarstwa Ekonomicznego - 32h zajęć teoretycznych i praktycznych, wizyty studyjne oraz warsztaty z realizacji filmowej.

2. Realizacja Młodzieżowego Magazynu Ekonomicznego - 3 odcinki

Zajęcia rozpoczną się w maju. Spotkania odbywać się będą w godzinach popołudniowych oraz w weekendy (szczegółowy harmonogram zostanie podany osobom zakwalifikowanym do projektu).

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w naszym projekcie wypełnij i prześlij  do 13 maja 2012 roku FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY .

Więcej informacji w zakładce "Aktualne Projekty".

Wszystkie pytania proszę kierować do koordynatora projektu: Aleksandry Bielskiej (aleksandra.bielska1@gmail.com), 85 7499143, 601800666

 
"Młode Dziennikarstwo Ekonomiczne"

Projekt „Młode Dziennikarstwo Ekonomiczne” skierowany jest do młodzieży licealnej w wieku 17-19 lat. Zadanie będzie się składało z dwóch, komplementarnych części:

a. Warsztaty Dziennikarstwa Ekonomicznego – wykłady, warsztaty, wizyty

b. Młodzieżowy Magazyn Ekonomiczny – realizacja telewizyjna

Szczegóły projektu w zakłądce "Aktualne Projekty".
Już od 23 kwietnia 2012 rozpoczyna sie rekturacja do projektu. Informacje juz wkrótce!

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Narodowego Banku Polskiego.

 
"Białostocki Mecenas Sztuki - Jan Klemens Branicki"

Na początku kwietnia Stowarzyszenie Szukamy Polski rozpoczyna realizację projektu "Białostocki Mecenas Sztuki - Jan Klemens Branicki".

Zrealizowane zostaną 3 filmy poświęcone takim dziedzinom sztuki jak: Teatr dworki Jana Klemensa Branickiego, Muzyka na dworze Hetmana oraz Taniec czasów Branickiego.

 

Filmy będą emitowane na antenie TV BIałystok oraz publikowane w Internecie.

  

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media