25/ Luty 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
Białostocki Mecenas Sztuki - promocja projektu

W pięknych i gościnnych wnętrzach Muzeum Podlaskiego z udziałem Zespołu Muzyki Dawnej "Capella Antiqua Bialostociensis" odbędzie się niezwykłe spotkanie dla uczniów, i wszystkich mieszkańców miasta zainteresowanych historią i kulturą Białegostoku.

We wtorek 25 września o 13.00 odbędzie się  podsumowanie projektu edukacyjnego : "Białostocki Mecenas Sztuki - Jan Klemens Branicki" - zrealizowanego przez Stowarzyszenie Szukamy Polski wspólnie z Domem Kultury "Śródmieście" -dofinansowanego ze środków Miasta Białystok.
Każdy Gość i uczestnik spotkania otrzyma nieodpłatnie płytę DVD z cyklem  3 filmów poświęconych Branickiemu.
Serdecznie zapraszamy do Muzeum Podlaskiego 25.09.2012 o godz.13.00.

Oto filmowa zapowiedź tego spotkania:

http://www.youtube.com/watch?v=qX6DwJxR_YI&list=UUUai_qo6hvU_pQERrpJydOw&index=2&feature=plpp_video

 
Turystyczne bogactwo różnorodności - zobacz filmy!

 Suwałki tętnią życiem, szczególnie latem, kiedy zjawia się tu więcej turystów. Dlatego miasto dba o ciekawą ofertę imprez kulturalnych.

Letni Suwałki Blues Festival jest jednym z największych festiwali bluesowych w kraju. Wystarczy zerknąć na nazwiska gwiazd, które tu bywają: Joe Bonamassa, Jeremy Spencer&Trond Ytterb, Nina van Horn&Her Band, Sławek Wierzcholski&Nocna Zmiana Bluesa. W wakacje odbywają się suwalskie Teatr-Akcje. Można na nich zobaczyć znakomite spektakle z Polski i zagranicy. Wielu ambitnych przedsięwzięć: koncertów czy publikacji podejmuje się Fundacja Miasto. Do osób poszukujących „lżejszej” rozrywki skierowany jest „Jarmark Folkloru i Jadła Kresowego: bliny, cepeliny, pierogi…”, cyklicznie organizowany w Suwałkach.

Zasłużoną sławą cieszy się suwalskie Muzeum Okręgowe. Dział Historii Sztuki może się poszczycić jedną z największych w kraju kolekcji prac Alfreda Wierusz-Kowalskiego. Znajdują się tu także płótna Jacka Malczewskiego, Juliana Fałata, Chrystiana Breslauera, Teodora Axentowicza, Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza. Od kilku lat Muzeum organizuje dwie letnie imprezy plenerowe: Jaćwieski Festyn Archeologiczny w Szwajcarii i Piknik Kawaleryjski. Suwalskie Muzeum posiada dwa oddziały: Muzeum im. Marii Konopnickiej (pisarka urodziła się w Suwałkach) oraz Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria Andrzeja Strumiłły (artysta mieszka nieopodal Suwałk – w Maćkowej Rudzie).

Zobacz film o Suwałkach

Łomża, jedno z najstarszych miast w regionie, niezasłużenie traktowane jest tylko jako przystanek w drodze na Mazury. Zacznijmy od malowniczego położenia na pięknej skarpie nad Narwią. Wiosną warto przyjechać do pobliskiej Starej Łomży, gdzie już w X w. istniał gród. Pamiątką po tamtych czasach jest olbrzymie grodzisko nazwane Górą Królowej Bony. Po drodze możemy podziwiać szerokie na kilka kilometrów rozlewiska Narwi. Po drugiej stronie rzeki, w Drozdowie, w zabytkowym dworku Lutosławskich znajduje się Muzeum Przyrody. W samej Łomży warto zwiedzić zabytkową katedrę (1504-1525), rynek wraz z ratuszem, cmentarz – nekropolię trzech różnych religii (rzymskokatolickiej, ewangelicko-augsburskiej i prawosławnej) oraz Muzeum Północno-Mazowieckie z pierwszą w Polsce wystawą bursztynu.

W promieniu 30 km od Łomży znajdują się zespoły obronne czterech szkół fortecznych: polskiej (Nowogród, Wizna), rosyjskiej (Piątnica), radzieckiej (Kolno-Nowogród- Zambrów) i niemieckiej (Pisa). Miłośnicy tzw. turystyki pola bitwy mają tu w jednym miejscu ponad 150 schronów.

Do legendy przeszła obrona Wizny. Starcie tysiąca obrońców z 40-tysięcznymi wojskami niemieckimi nazywane jest „polskimi Termopilami”.

Dowódca – kpt. Raginis wysadził się w schronie na Strękowej Górze. Zespół obronny w Piątnicy to forty połączone systemem wałów i fos, układających się w formę amfiteatru.

Zobacz film o Łomży

Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

 

 
Cykl Stop urazom - bezpieczne dziecko już dostępny!

 Zapraszamy do obejrzenia 2 odcinków cyklu poświęconego profilaktyce występowania urazów u dzieci i młodzieży:

I odcinek cyklu

II odcinek cyklu

 Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

 

 
Profesor Kazimierz Kondrat w autorskiej-muzycznej interperacji wiersza Czesława Miłosza

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z serii "TO Miłosz- 10 wierszy, 10 głosów". Profesor Kazimierz Kondrad we własnej kompozycji do wiersza Czesława Miłosza pt. "Zapomnij" z tomu "TO".

7 grudnia wystąpi profesor Violetta Bielecka.

Zobacz na YouTube.

Projekt realizowany przy wsparoci finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku.

 
"Przedszkolaki po Stronie Natury - projekt edukacji ekologicznej

Zobacz multimedialne zaproszenie do projektu

W ramach zadania planujemy wizyty w 25 białostockich przedszkolach podczas, których Edukator Ekologiczny przeprowadzi lekcję ekologiczną dotyczącą jednego z wybranych tematów (oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, zanieczyszczenia powietrza, ekologiczne podróżowanie, ochrona przyrody). Podczas godzinnej lekcji zostaną wykorzystane takie metody pracy jak: eksperymenty naukowe, gry i zabawy, film, obrazy, dźwięki, metoda sytuacyjna, burza mózgów.
 

W ramach projektu zostanie równiez zrealizowana kampania edukacyjno - informacyjna. Przygotowanych zostanie 5 spotów telewizyjnych o tematayce ekologicznej. Spoty będe emitowane na antenie TV Białystok oraz opublikowane w Internecie. Każde dziecko otrzyma w prezencie płytę ze spotami edukacyjnymi oraz upominek ułatwiający segregację odpadów w domu.

Elementem kończącym spotkanie będzie zasadzenie kilku sadzonek drzew przez dzieci w ogródku przedszkolnym w wyznaczonym przez Państwa miejsu. Realizację zajęć ekologicznych planujemy w okresie od 27 sierpnia do 30 listopada 2012 roku.

Jeżeli Państwa placówka jest zainteresowana wzięciem udziału w naszym projekcie prosimy o kontakt z koordynatorem projektu- Aleksandra Bielska, aleksandra.bielska1@gmail.com, 601 800 666, 85 7423673

 
Wszystkie filmy zrealizowane w ramach projektu

Zapraszamy do obejrzenia spotu promocyjnego oraz wszystkich filmów zrealizowanych w ramach projektu "Dziecko ma Prawo - projekt edukacyjny dla młodzieży w ramach roku Janusza Korczaka".

 Filmy dostępne są tutaj.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

 

Zapraszamy!!!

 
O Prawach Dziecka w Dniu Dziecka

 W ramach obchodów Roku Janusza Korczaka klasa I E V LO w Białymstoku zrealizowała - wg własnego scenariusza- cykl 5 krótkich filmów prezentujących rozumienie praw dziecka przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Filmy powstały w ramach projektu :”Dziecko ma prawo” dofinansowanego ze środków Miasta Białegostoku, realizowanego przez Stowarzyszenie Szukamy Polski i V LO.

Zobacz relację z konferencji

 
Rozpoczynamy realizację projektu STOP URAZOM - BEZPIECZNE DZIECKO

 Zadanie będzie polegało na realizacji dwóch materiałów prewencyjno-promocyjnych,  na temat skutków i zapobiegania powstawania urazów prowadzących do niepełnosprawności uy z województwa podlaskiego. W dwóch materiałach długości od 6 do 8 minut przedstawimy przyczyny, skutki i możliwości zapobiegania powstawania urazów u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Spot promocyjny skierowany będzie w szczególności do rodziców. Przy realizacji materiałów będziemy korzystać z konsultacji merytorycznej Kierownika Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Uniwersytetu Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - dr hab. n. med. Wojciecha Dębka. 

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media