25/ Luty 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
Wojciech Załęski 13 czerwca w Książnicy

Zapraszamy do  Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego 13 czerwca 2013 o 17.00 na spotkanie promocyjne z udziałem Wojciecha Załęskiego.

Audiobook  z utworami Wojciecha Załęskiego powstał w ramach projektu „Wojciech Załęski– supraski Leonardo” Książnicy Podlaskiej i  Stowarzyszenia Szukamy Polski.  Audiobook współfinansowany jest przez Urząd Miejski w Supraślu. Zawartość audiobooka stanowią fragmenty utworów Wojciecha Załęskiego: ” Z supraskiego na nasze”, „Hecz precz stała się rzecz”, „Fotoczasy”, „Tykanie słonecznego zegara”. Fragmenty utworów czytają: Jan Leończuk, Wojciech Załęski oraz Bożena Bednarek.

Na spotkaniu będzie możliwość otrzymania bezpłatnego egzemplarza audiobooka.

Promocja odbędzie się 13 czerwca godz. 17:00 w Czytelni Książek, ul. Kilińskiego 16 w Białymstoku

Wojciech Załęski – to związany z Ziemią Supraską rzeźbiarz, nauczyciel, pisarz, publicysta, miłośnik historii i Puszczy Knyszyńskiej. Urodził się w 1943 r. w Grodnie. Studiował w PWSSP w Gdańsku. Był nauczycielem w Liceum Plastycznym w Supraślu, a  w latach 1976–1979 dyrektorem szkoły. Od 1990 r. pełnił rolę redaktora naczelnego pisma Nazukos, poświęconego historii i kulturze ziemi supraskiej.

Autor Igraszek z gwiazdą (1991), Opowieści z Puszczy Knyszyńskiej (1993), Witaj w Supraślu (1997), (1999), Fotoczasów (2005), Hecz Precz Stała Się Rzecz (2010) oraz licznych esejów, rozpraw oraz artykułów popularnonaukowych i publicystycznych.

 
„Wojciech Załęski - supraski Leonardo”

 Premiera filmu „Wojciech Załęski Supraski Leonardo”  odbędzie się 20 kwietnia o 19.00 w kinie Jutrzenka w Supraślu. Na premierę filmu zapraszają Książnica Podlaska im. Ł.Gornickiego w  Białymstoku, Uzdrowisko Supraśl, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Collegium Suprasliense oraz Stowarzyszenie Szukamy Polski.

 Zapowiedź premiery filmu

 

 

 
Tatarski wiek-nowy projekt stowarzyszenia

 Film, który powstał w ramach projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego jest dostępny online. Aby obejrzeć film kliknij tutaj

 
Nowy projekt edukacyjny dla młodzieży

Stowarzyszenie Szukamy Polski 4 marca 2013 roku rozpoczeło realizację projektu 

Nie Podcinaj skrzydeł. Nie krzywdź. - program edukacyjny o przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci i młodzieży z Białegostoku”

 

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

 

 
Prezentacja filmu w ramach projektu Tatarski wiek...

 Bóg prowadzi mnie za rączkę... to tytuł najnowszego dokumentu zrealizowanego przez Stowarzyszenie Szukamy Polski. Film opowiada o najstarszym Imamie w Polsce - 102-letnim Stefanie Mustafie Jasińskim.  Duchowny islamski, obecnie mieszkający w Białymstoku wspomina czasy II wojny światowej i PRL-u, opowiada o czasach dzieciństwa i młodości.

 
WSPÓLNE GOTOWANIE I BLOGOWANIE

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Szukamy Polski oraz Stowarzyszenie Bardzo Aktywna Wieś "Barwa" rozpoczynają realizację projektu pn. INTERNET BARWNY I SMAKOWITY”.

 

Projekt realizowany w ramach Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 PO KL „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 

 

 
Tatarski wiek-nowy projekt stowarzyszenia

 W styczniu 2013 roku rozpoczęlismy realizację nowego projektu stowarzyszenia- Tatarski wiek - życie Imama Stefana Mustafy Jasińskiego. 

 
Zmiana siedziby stowarzyszenia

 Informujemy, że od 1 stycznia 2013 nasza siedziba mieści się na ul. Młynowej 17, III piętro, 15-404 Białystok. Telefon: 85 6633989

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media