25/ Luty 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
Rozstrzygnięcie konkursu Drugie życie odpadów

Urszula Jabłońska z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Białymstoku oraz Urszula Szewczyk z Gimnazjum w Gródku zostały laureatkami I miejsca w konkursie „Drugie życie odpadów”  – gala konkursu odbyła się dziś
(4 grudnia br.) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Uczestniczyli w niej m.in. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Walenty Korycki, Prezes PUHP Lech Sp. z o.o. Ignacy Andrukiewicz oraz uczniowie szkół gimnazjalnych, nauczyciele i inni goście.

 
Centrum Edukacji Młynowa

Stowarzyszenie Szukamy Polski uruchomiło działalność Centrum Edukacji Młynowa. Mieści się ono w Białymstoku, przy ul. Młynowej 17 (róg Cieszyńskiej, siedziba ABC Language Centre).Centrum oferuje m.in. korepetycje, kursy, szkolenia, zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Już w styczniu 2014 Centrum rozpocznie prowadzenie intensywnych kursów maturalnych (szczegóły tutaj) oraz specjalistycznych kursów językowych (szczegóły tutaj). Oferta Centrum Edukacji Młynowa będzie stopniowo poszerzana m.in. o zajecia edukacyjne i aktywizująco-rozwojowe dla dzieci i młodzieży. W planach Centrum są również warsztaty dla rodziców i rodzin. Centrum jest partnerem w Programie Białostocka Karta Dużej Rodziny. Więcej na temat Centrum Edukacji Młynowa w zakładce: Centrum Edukacji.

 

 
Białystok dla Tolerancji

Uwagi Stowarzyszenia Szukamy Polski  do projektu Programu „Białystok dla Tolerancji Program Miasta Białegostoku Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i Związanej z Nimi Nietolerancji na lata 2014-2017”

Przedstawione w projekcie opis stanu wyjściowego oraz badania socjologiczne nie dają wystarczających podstaw do wypracowania dobrego programu. Znajdujemy tam zaledwie kilka liczb opisujących poglądy białostoczan w bardzo ogólnych kwestiach. Nie dowiadujemy się natomiast niczego o mechanizmach i zjawiskach społecznych, które mogły spowodować narastanie rasizmu i ksenofobii. Wbrew temu, co piszą autorzy projektu Białystok nie jest miastem, w którym żyje i pracuje wielu cudzoziemców. Przynajmniej w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce. To prawda, że ich liczba stale rośnie, lecz nie stanowią problemu społecznego. Nie odbierają pracy miejscowym; nie korzystają z pomocy społecznej w rozmiarach mogących bulwersować opinię publiczną. Nie tworzą zamkniętych enklaw; nie prowokują miejscowych swoją obecnością. Wreszcie – nie tworzą przestępczego półświatka, który poważnie zagrażałby bezpieczeństwu mieszkańców. Przeciwnie – Białystok uchodzi za jedno z najbezpieczniejszych miast w Polsce. Jak wynika ze spisu powszechnego, nie jest też miastem, którego jakiś znaczący procent stałych mieszkańców deklaruje narodowość inną niż polska. Skąd więc bierze się niechęć do cudzoziemców i w ogóle „innych”? Na pewno nie z przesłanek społecznych i ekonomicznych.

 

 

 
Drugie życie odpadów

Zapraszamy uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych z województwa podlaskiego do udziału w konkursie pod nazwą "Drugie życie odpadów". Zadaniem konkursowym  jest stworzenie pracy  plastycznej (np. przestrzennej) z wykorzystaniem odpadów lub opisowej (opowiadanie, rozprawka, wywiad, itp.) - ukazującej, w jaki sposób ponownie można w celach praktycznych wykorzystać odpady. Dodatkowo powstawanie pracy musi zostać zobrazowane w formie prezentacji multimedialnej - szczegóły w regulaminie konkursu:

http://www.szukamypolski.com/strona/projekty/aktualne

Konkurs realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Informacje o konkursie również na facebooku:  https://www.facebook.com/events/534500623302672/
 

Zapowiedź: http://youtu.be/QMq3fkRFGZQ

 
II Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej

 

II Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej - program

Organizatorzy targów uważają, że można połączyć ważne tematy społeczne z zabawą, muzyką i tańcem . Aby się przekonać, jak to się uda wystarczy przyjść na Rynek Miejski w niedzielę 15 września w godzinach 13.00- 21.00. Wystawcami będą podmioty ekonomii społecznej: organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa społeczne działające nie dla zysku, ale w celach społecznych. Ale impreza jest również skierowana do mieszkańców. Będzie można pobawić się, potańczyć wspólnie, posłuchać koncertów, wziąć udział w Przewidziano szereg atrakcji. Na zakończenie spotkania przewidziane jest niezwykłe widowisko teatralno-muzyczne „Kosmos” i spotkanie z niezwykłą wokalistką i kompozytorką z Białegostoku znaną jako: Miss God.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku.

Szczegółowy program II PODLASKICH TARGÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ

13:00 Oficjalne otwarcie targów powitanie Pani Prezydent: Renata Przygodzka Anna Żebrowska, Marcin Kruhlej.
Przedstawienie organizatorów targów: Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok i Europartner AKIE
13:15 Fundacja CANTIO (edukacja przez sztukę)_ - zespół fletowy- mini koncert
13:30 Występy wokalne wychowanków Fundacji AC Warsztaty Terapii Zajęciowej
14:00 Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym Mig- iem: mini lekcja języka migowego: 
Wesołe animacje podczas których będziemy mogli nauczyć paru zdań w języku migowym . Dla najzdolniejszych uczniów z publiczności przewidziane nagrody. 
14:25 Prezentacja Forum Inicjatyw Rozwojowych OWES w Łomży
14:30 Gimnastyka Artystyczna - Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej : TANIEC BIS 
14:35 Podlascy Latarnicy Polski Cyfrowej – wywiad z latarnikiem: ekonomia społeczna nie może istnieć bez nowoczesnych technologii.
14:40 PIERWSZA POMOC- W TEORII I PRAKTYCE- krótką inscenizację pierwszej pomocy. Podlaski zaprezentuje Oddział Okręgowy PCK:
14.55 Fundacja Teraz MUZYKA –oferta edukacyjna fundacji, pokaz tańca
15:05 Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie opowie projektach: „Węglowa - Społeczna Koncepcja”, „Wielkoformatowa Galeria Sławnych Białostoczan”, „Badania - Diagnoza Sektora Kultury na podstawie teorii J. Holdena „
15:15 FUNDACJA BIAŁYSTOK BIEGA opowie o tym, dlaczego warto biegać i biegiem zarażać innych
15:25 Stowarzyszenie Happy Dog i Ryszard Doliński – zaprasza do konkursu. 
( Poza sceną Stowarzyszenie zaprasza do historii o największym przyjacielu człowieka- psie, na psie pokazy „Wesołe Goldenki” i happening pt. „zerwijmy łańcuchy”)
15:45 Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza - tańce integracyjne; zapraszenie do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i dziadków. 
16:00 Teatr uliczny zaprezentuje Stowarzyszenie Niepełnosprawnych intelektualnie - Aktywni.
Etiuda teatralna, której akcja toczy się wysoko nad głowami widzów, ponieważ aktorzy grają na szczudłach. To doskonała okazji, by spojrzeć na chwilę w niebo.
16:20 Stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei” przedstawi trzy piosenki o nadziei: „Promień”, „Nadzieja jest zawsze”, „Tyle jest szans”.
16:50 Akrobacje animacje „Cyrk na kółkach” – wesołe przygody ludzi w spodniach w kropki w wykonaniu Fundacji Teatr Narwal, który bawi i uczy od lat a przy tym uwrażliwia, leczy, łączy ludzi, łagodzi obyczaje… 
17.30 Tańce hula i inne wygibasy zaprezentuje Akademia Plus Piećdziesiąt, prezentacja Centrum Seniora 
18:00 Podziękowania partnerom:
18.50 „Rada-Dance-Art” znany białostocki zespół taneczny wystąpi z pokazem z pokazem tańców cygańskich. Zespół – istniejący od 10 lat był gościem licznych festiwali w całej Polsce, oraz wystąpił w wielu programach telewizyjnych i teledyskach; występował m.in. z Januszem Józefowiczem, Ivanem Komarenko, czy Justyną Steczkowską. 
19:00 FIRE SHOW - Grupa artystów interdyscyplinarnych „Czupakabra” , którzy postanowili okiełznać jeden z żywiołów. Sprawdzają się jako muzycy, kompozytorzy, tancerze i akrobaci
19:30 Miss God. to wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Artystka komunikuje się z duchami przodków i obecnymi istotami ziemskimi za pomocą głosu - swojego odwiecznego instrumentu. Jej twórczość wymyka się klasyfikacji. Jest inna niż inne, a kierunek, w którym podąża łączy w sobie elementy etno i nowych brzmień. 
Ok. 20:30 Pożegnanie gości

W trakcie targów dla gości i wystawców przewidziano też atrakcje poza sceną takie jak: stoisko malowania twarzy, stoisko balonowe zwierzaki, animacje Klanzy, Narwal - animacje/ mini maluch, pokazy.
 
PWPW JESTEŚMY AKTYWNI ZAWODOWO

  Zapraszamy do udziału w projekcie PWPW JESTEŚMY AKTYWNI ZAWODOWO mieszkańców woj. podlaskiego w wieku od 15 do 64 r.ż, posiadających orzeczenie o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. 

Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie w postaci:

  1. Poradnictwo psychologiczne i psychospołeczne,
  2. Poradnictwo zawodowe,
  3. Kursy i szkolenia umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych oraz rozwijanie umiejętności i kompetencji społecznych, niezbędnych na rynku pracy.
  4. Pośrednictwo pracy.
  5. Staże i praktyki zawodowe.

REKRUTACJA TRWA !!! www.europartner-akie.pl/aktywnizawodowo/

 
Odkryj turystyczne walory Podlasia

 W ramach projektu "Turystyczne bogactwo różnorodności" przedstawiamy ciekawe miejsca w regionie. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy filmy o Suwałkach i Łomży. Podczas trwania tegorocznej edycji projektu pokażemy Szlak tatarski oraz Poczopek.  Emisja filmów już we wrześniu b.r.

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku

 
Po raz kolejny zachęcamy do rzucenia palenia

1 lipca b.r. ruszył projekt  "Nie palę, bo..." 2. edycja, w którym zachęcamy do rzucenia palenia i prosimy niepalące, znane osoby z Białegostoku i nie tylko o dokończenia zdania" Nie palę, bo..."

Żeby rzucić palenie, każdy powód jest dobry, z nami znajdziesz swój własny :)

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media