24/ Kwiecień 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
Rozpoczynamy kurs j. angielskiego w Sokółce

 Szanowni Państwo,

zakończyliśmy rekrutację do projektu "Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT". Wytypowaliśmy 24 osoby, które już 29 stycznia 2014 rozpoczną swoją przygodę z językiem angielskim. Ze względu na ochronę danych osobowych nie publikowaliśmy listy osób przyjętych. Osoby zainteresowane poinformowaliśmy drogą mailową i/lub telefoniczną.

W miarę możliwości informowaliśmy też osoby, które nie dostały się do projektu i znalazły się na liście rezerwowej. Jeśli do kogoś informacje jeszcze nie dotarły, prosimy o kontakt: 85 66 33 989, szukamypolski@gmail.com

 
"Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT" - Zakończenie rekrutacji

 W zwiazku z dużym zainteresowaniem Kursem języka angielskiego w Sokółce w ramach projektu "Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT", informujemy, że formularze zgłoszeniowe będziemy przyjmować tylko do wtorku 14.01.2014 do godziny 12:00.

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia, o wynikach rekrutacji poinformujemy wkrótce na naszej stronie internetowej. A zainteresowane osoby telefonicznie/mailowo.

 
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Stowarzyszenie Szukamy Polski i Centrum Edukacji Młynowa życzą spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w 2014 roku!!!

 
Portret Jadwigi Szczykowskiej-Załęskiej

W ramach projektu "MULTIMEDIALNE ARCHIWUM KULTURY", w którym prezentujemy Ludzi Kultury województwa podlaskiego.

Naszym Parnterem jest Książnica Podlaska, z którą przygotowaliśmy ostatnio filmowy portret artystki rzeźbiarki z Supraśla Jadwigi Szczykowskiej-Załęskiej, autorki mi.in pomnika ks. Jerzego Popiełuszki w Białymstoku.  Na film "W rzeczy materialnej zawrzeć ducha" zapraszamy już w święta.
Film emitowany będzie na antenie TV Białystok.
 

 
Rozstrzygnięcie konkursu Drugie życie odpadów

Urszula Jabłońska z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Białymstoku oraz Urszula Szewczyk z Gimnazjum w Gródku zostały laureatkami I miejsca w konkursie „Drugie życie odpadów”  – gala konkursu odbyła się dziś
(4 grudnia br.) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Uczestniczyli w niej m.in. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Walenty Korycki, Prezes PUHP Lech Sp. z o.o. Ignacy Andrukiewicz oraz uczniowie szkół gimnazjalnych, nauczyciele i inni goście.

 
Centrum Edukacji Młynowa

Stowarzyszenie Szukamy Polski uruchomiło działalność Centrum Edukacji Młynowa. Mieści się ono w Białymstoku, przy ul. Młynowej 17 (róg Cieszyńskiej, siedziba ABC Language Centre).Centrum oferuje m.in. korepetycje, kursy, szkolenia, zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Już w styczniu 2014 Centrum rozpocznie prowadzenie intensywnych kursów maturalnych (szczegóły tutaj) oraz specjalistycznych kursów językowych (szczegóły tutaj). Oferta Centrum Edukacji Młynowa będzie stopniowo poszerzana m.in. o zajecia edukacyjne i aktywizująco-rozwojowe dla dzieci i młodzieży. W planach Centrum są również warsztaty dla rodziców i rodzin. Centrum jest partnerem w Programie Białostocka Karta Dużej Rodziny. Więcej na temat Centrum Edukacji Młynowa w zakładce: Centrum Edukacji.

 

 
Białystok dla Tolerancji

Uwagi Stowarzyszenia Szukamy Polski  do projektu Programu „Białystok dla Tolerancji Program Miasta Białegostoku Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i Związanej z Nimi Nietolerancji na lata 2014-2017”

Przedstawione w projekcie opis stanu wyjściowego oraz badania socjologiczne nie dają wystarczających podstaw do wypracowania dobrego programu. Znajdujemy tam zaledwie kilka liczb opisujących poglądy białostoczan w bardzo ogólnych kwestiach. Nie dowiadujemy się natomiast niczego o mechanizmach i zjawiskach społecznych, które mogły spowodować narastanie rasizmu i ksenofobii. Wbrew temu, co piszą autorzy projektu Białystok nie jest miastem, w którym żyje i pracuje wielu cudzoziemców. Przynajmniej w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce. To prawda, że ich liczba stale rośnie, lecz nie stanowią problemu społecznego. Nie odbierają pracy miejscowym; nie korzystają z pomocy społecznej w rozmiarach mogących bulwersować opinię publiczną. Nie tworzą zamkniętych enklaw; nie prowokują miejscowych swoją obecnością. Wreszcie – nie tworzą przestępczego półświatka, który poważnie zagrażałby bezpieczeństwu mieszkańców. Przeciwnie – Białystok uchodzi za jedno z najbezpieczniejszych miast w Polsce. Jak wynika ze spisu powszechnego, nie jest też miastem, którego jakiś znaczący procent stałych mieszkańców deklaruje narodowość inną niż polska. Skąd więc bierze się niechęć do cudzoziemców i w ogóle „innych”? Na pewno nie z przesłanek społecznych i ekonomicznych.

 

 

 
Drugie życie odpadów

Zapraszamy uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych z województwa podlaskiego do udziału w konkursie pod nazwą "Drugie życie odpadów". Zadaniem konkursowym  jest stworzenie pracy  plastycznej (np. przestrzennej) z wykorzystaniem odpadów lub opisowej (opowiadanie, rozprawka, wywiad, itp.) - ukazującej, w jaki sposób ponownie można w celach praktycznych wykorzystać odpady. Dodatkowo powstawanie pracy musi zostać zobrazowane w formie prezentacji multimedialnej - szczegóły w regulaminie konkursu:

http://www.szukamypolski.com/strona/projekty/aktualne

Konkurs realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Informacje o konkursie również na facebooku:  https://www.facebook.com/events/534500623302672/
 

Zapowiedź: http://youtu.be/QMq3fkRFGZQ

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media