24/ Kwiecień 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
Spraw, by inni czuli się ważni (08.08.2011)
Stowarzyszenie Szukamy Polski przy wsparciu finansowym Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku realizuje  upowszechnianie zagadnienia wykluczenia społecznego, którego pochodną jest bezdomność.
Projekt „Spraw, by inni czuli się ważni” obejmuje kampanię społeczną oraz realizację i emisję spotów związanych z problemem wykluczenia społecznego (bezdomności). Spot można obejrzeć na stronie www.wrotapodlasia.pl w kanale ITV w programie „Podlaska Telewizja Pozarządowa” oraz na www.tvbialystok.pl.
 
Nominowani w konkursie POCIĄG DO WOLONTARIATU

Przedstawiamy nominowane osoby do konkursu POCIĄG DO WOLONTARIATU. W trzech kategoriach: POCIĄG DO WOLONTARIATU na rzecz INNYCH LUDZI, EDUKACJI OBYWATELSKIEJ I KULTURY.

Zobacz nominacje klikając tutaj

Konkurs jest prowadzony w ramach projektu Stowarzyszenia Szukamy Polski pn. „Pociąg do wolontariatu”, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

 

Prosimy o oddawanie głosów na wybranych przez Państwa kandydatów.

Głosować można drogą mailową, oraz poczta tradycyjną, podając imię i nazwisko osoby na którą ma być oddany głos.

Nazwiska wybranych kandydatów można przesyłać na adres: pociag.erw2011@gmail.com,

lub Stowarzyszenie Szukamy Polski, ul. Żelazna 5/1A, 15-297 Białystok.

Z jednego adresu można oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

W przypadku takiej samej liczby głosów, decydować będzie Kapitułą Konkursowa.

Na głosy czekamy do 21 sierpnia 2011.

Poniżej przedstawiamy nominacje.

Przy tworzeniu sylwetek kandydatów korzystaliśmy z informacji zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

 
Nowy odcinek "Białostockiego Słownika Historycznego" 01.08.2011

Zapraszamy do objerzenia 8 odcinka "Białostockiego Słownika Hiatorycznego". W nowyjm odcinku o handlu w międzywojennym Białymstoku. ZAPRASZAMY!

Nowy odcinek oraz więcej o projekcie w zakładce Aktualne Projekty.

 
Już wkrótce premiera audiobooka „PITAVAL BIAŁOSTOCKI” 02.08.2011

Prezentowanie historii miasta i popularyzowanie jego dziedzictwa kulturowego może przybierać różne formy. Najbardziej atrakcyjne są te, które łączą nowoczesne techniki przekazu i współczesny (zrozumiały dla młodzieży) język z przedstawieniem interesujących wydarzeń z przeszłości. Doskonale nadają się do tego kryminalne opowieści
z przedwojennego Białegostoku, bowiem świetnie prezentują narodowościową i kulturową różnorodność miasta, jego „kresowe” położenie, specyficzne poczucie humoru, modę
i obyczajowość.

 
Kampania społeczna

 Stowarzyszenie Szukamy Polski przystępuje do realizacji projektu przy wsparciu finansowym Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

Projekt obejmuje kampanię społeczną oraz realizację i emisję spotów związanych z problemem wykluczenia społecznego i bezdomności.

Zobacz spot zrealizowany w ramach kampanii kliknij tutaj.

 
„ BIAŁYSTOK-EUROPA PODRÓŻ NA WSCHÓD, PODRÓŻ NA ZACHÓD”.

Miało nam poinformowac, że Stowarzyszenie Szukamy Polski otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu ofert na zadania publiczne Prezydenta Białegostoku w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego otrzyma dofinansowanie na realizację projektu: „ BIAŁYSTOK-EUROPA PODRÓŻ NA WSCHÓD, PODRÓŻ NA ZACHÓD”.

 
Honorowe Patronaty Marszałka i Prezydenta

 Z przyjemnością informujemy, że prowadzony przez nas konkurs - Pociąg do wolontariatu otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego - Pana Jarosława Dworzańskiego.

 
Kampania Europejskiego Roku Wolontariatu

W ramach ERW 2011 prowadzona jest kampania ogólnopolska pod hasłem: Zostań wolontariuszem, zmieniaj siebie i świat! 

Jak możemy przeczytać na stronie poświęconej ERW 2011:

"Pokazanie wolontariatu w całej jego różnorodności to być może jedno z najważniejszych zadań w trakcie obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu. Pożądany efekt możemy osiągnąć jedynie wspólnym wysiłkiem i dzięki zaangażowaniu wielu środowisk, którym leży na sercu promocja wolontariatu jako aktywności ze wszech miar twórczej, ciekawej i rozwijającej. Aktywności, którą z powodzeniem może podjąć każdy i każda z nas!

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pragnie wpisać się w działania promocyjne Europejskiego Roku Wolontariatu inicjowane przez Komisję Europejską na terenie całej UE, kreując tym samym swoistą modę na wolontariat. Chcemy pokazać, że wolontariusz to jest Ktoś! " Klikając tutaj przeniesiesz się na stronę kampanii.

Przypominamy, że realizowany przez nas projekt pod nazwą Pociąg do wolontariatu, jest prowadzony w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, dofinansowany został ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Unii Europejskiej.

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media