24/ Kwiecień 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
UWAGA KONKURS (28.09-04.10.2011)

Stowarzyszenie Szukamy Polski zrealizowało audiobook "Pitaval białostocki - kryminalne historie z przedwojennego życia miasta". Jest to 15 emocjonujących opowieści kryminalnych, idealnych na zbliżające się długie jesienne wieczory.

Każdy miłośnik historii może otrzymać od nas płytę!

Co tydzień w środę będzie do wygrania 20 płyt.
Kto pierwszy ten lepszy, jednak każdy będzie miał szansę na wygraną!

 

 
Podlaska Telewizja Pozarządowa na facebooku

Podlaska Telewizja Pozarządowa ma swoją stronę na facebooku. Dołącz do nas!

http://www.facebook.com/pages/Podlaska-Telewizja-Pozarz%C4%85dowa/127446787353798

Chcemy, aby było to miejsce prezentacji inicjatyw, projektów i przedsięwzięć realizowanych przez organizacje trzeciego sektora z naszego regionu. Zapraszamy do oglądania programu o regionalnych inicjatywach obywatelskich, dobrych praktykach, wolontariacie, aktualnościach i zaproszeniach dla organizacji pozarządowych.
Podlaską Telewizję Pozarządową wspiera logistycznie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a przede wszystkim Biuro ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi UMWP, dzięki czemu możemy umieszczać nasz program na portalu Wrota Podlasia. Wspiera  nas także Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych z Białegostoku.
 
Pociąg do wolontariatu - oni go mają!

 W minioną środę 14 września poznaliśmy laureatów konkursu Pociąg do wolontariatu. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Ilona Wakuluk, Mariusz Sokołowski i Marcin Szarkowski.

 
Gala podsumowująca konkurs Pociąg do wolontariatu

 Szanowni Państwo,

przedstawicieli mediów oraz wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na uroczyste podsumowanie projektu POCIĄG DO WOLONTARIATU.

 

Podczas gali, która odbędzie się 14 września o godzinie 13. w sali kameralnej Centrum Astoria, przy ulicy Sienkiewicza 4, w Białymstoku zaprezentujemy laureatów konkursu dla wolontariuszy - POCIĄG DO WOLONTARIATU.

Konkurs jest prowadzony w ramach projektu Stowarzyszenia Szukamy Polski pn. "Pociąg do wolontariatu", który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

Głównym celem projektu jest promowanie pozytywnego wizerunku wolontariusza oraz propagowanie idei wolontariatu dziękiprzeprowadzeniu konkursu dla organizacji pozarządowych.

Pierwszym etapem konkursu było zgłaszanie aktywnych wolontariuszy z terenu województwa podlaskiego, w zgłaszaniu mogły wziąć udział zarówno organizacje pozarządowe, jak i osoby fizyczne z terenu województwa podlaskiego.
Drugim etapem była nominacja siedmiu wolontariuszy, nominacji dokonała kapituła konkursowa. Do Kapituły Konkursowej zaprosiliśmy: Panią Katarzynę Łotowską z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku; Panią Annę Pawłowską z Centrum Współpracy Organizacji
Pozarządowych; oraz Pana Jana Oniszczuka  przedstawiciela Stowarzyszenia Szukamy Polski.
Trzecim ostatnim etapem było głosowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej i tradycyjnej na swoich faworytów. 21 sierpnia zakończyliśmy zbieranie głosów. Nagrody dla trzech zwycięskich osób przekażemy na specjalnie zorganizowanej gali 14 września 2011. Nagrodami w konkursie będą oryginalne statuetki w kształcie pociągu i film o zwycięskich wolontariuszach.

Dodatkowych informacji udziela Koordynator projektu  Małgorzata Burnos, mburnos@gmail.com, tel. 693 325 119.

Plan gali znajduje się w galerii tej aktualności, aby zobaczyć galerię kliknij: "czytaj dalej"

 
Spraw, by INNI czuli się WAŻNI

 Kolejna odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez nasze stowarzyszenie. Problem bezdomności nabiera szczególnego znaczenia w miesiącach zimowych, jednak już teraz rozpoczęliśmy kampanię, której celem jest zwrócenie uwagi, na ludzi którzy z różnych powodów zostali zepchnięci na margines normalnego życia. Takich osób w województwie podlaskim jest blisko tysiąc, warto o tym mówić, warto wiedzieć że z bezdomności można wyjść. W naszym regionie istnieją placówki, które pomagają osobom bezdomnym, w kwietniu b.r. powstało Podlaskie Forum na rzecz wychodzenia z bezdomności.

 

Kampania jest współfinansowana ze środków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

Zobacz spot 1

Zobacz spot 2

 
Kolejny odcinek Białostockiego Słownika Historycznego

Zapraszamy na 9 już odcinek "Białostockiego Słownik Historycznego. Tym razem prof. Adam Dobrónki oraz Andrzej Lechowski opowiedzą o białostockich tytułach prasowych, wydawnictwach i dziennikarzach w międzywojennym Białymstoku.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku.

Kolejny odcinek zobacz na YouTube

Więcej o projekcie w zakłądce  Aktualne Projekty.

 
Szukamy muzyka-wolontariusza!

Stowarzyszenie Szukamy Polski z Białegostoku szuka wolontariuszy - studentów/absolwentów szkoły muzycznej, którzy zgodzą się zagrać minimum jeden utwór na konferencji, na której rozdane zostaną nagrody dla najlepszych wolontariuszy z terenu województwa podlaskiego.

Termin konferencji: 14 września, godz. 13:00. Miejsce: Białystok.

Kontakt: szukamypolski@gmail.com

Prosimy o kontakt najpóźniej do 10 września 2011 roku.

 
Blisko 400 głosów oddano w konkursie Pociąg do wolontariatu!!!

 Dziękujemy Wszystkim za udział w głosowaniu w konkursie POCIĄG DO WOLONTARIATU. Jesteśmy zaszczyceni otrzymaną ilością e-maili z głosami i słowami poparcia dla nominowanych wolontariuszy.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w połowie wrezśnia na specjalnie zorganizowanej konferencji. Szczegóły wkrótce!!!

 

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media