23/ Marzec 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
Sprawozdanie merytoryczne, bilans i rachunek zysków i strat za 2016

Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem merytorycznym, bilansem i rachunkiem zysków i strat za 2016 rok Stowarzyszenia Szukamy Polski.

 
Podlaski Senior TV

Od czerwca 2017 Stowarzyszenie Szukamy realizuje projekt "Podlascy Seniorzy -wpływamy na zmiany" tworząc w 6 powiatach naszego województwa Podlaską Redakację Seniora. To 70-osobowa grupa obywtaleskich dziennikarzy, która będzie redagować portal: podlaski senior.pl

Zapraszamy do oglądania nowego cyklu w Telewizji Seniorów TvS realizowanego przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu „Podlascy Seniorzy – wpływamy na zmiany".

 
Podlaskie doświadczenia dla Ukrainy

5 lipca do Białegostoku przyjedzie 20-osobowa grupa z Ukrainy - z województw wołyńskiego, równeńskiego i tarnopolskiego – zainteresowana skorzystaniem z polskich i podlaskich doświadczeń dotyczących rozwoju regionalnego.

Realizowany przez Stowarzyszenie Szukamy Polski i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej – Podlaskie Centrum międzynarodowy projekt „Polskie doświadczenia dla ukraińskich przemian" jest reakcją na zgłaszane przez stronę ukraińską zapotrzebowanie na wsparcie reformy rozwoju regionalnego. Ukraiński system wspierania rozwoju regionalnego zamienił się w ostatnich latach i ewoluuje w kierunku modelu polskiego tzn. opartego o konkursy ogłaszane przez samorządy i instytucje lokalne. Partnerem projektu jest Wołyńskie Centrum Zasobów (VRC). Misja VRC to wspomaganie aktywności, świadomości i odpowiedzialności obywateli na drodze wspierania społecznych inicjatyw.

 
CZYTELNIA SŁÓW - inauguracja nowego sezonu

CZYTELNIA SŁÓW 2.09.2016 (piątek) o 17.00


Drodzy klubowicze i wszyscy miłośnicy literatury oraz cichego lub głośnego czytania. Kończą się wakacje i czas na nowy sezon spotkań w CZYTELNI SŁÓW. 2 września o 17.00 - jak zawsze w pierwszy piątek miesiąca - przyjdźcie do Książnicy Podlaskiej.  Zgodnie z naszym przedwakacyjnym postanowieniem będziemy mówić o naszej książce wakacji, lekturze która nas oczarowała w czasie lata. Jak zawsze dla najbardziej aktywnych uczestników spotkania przewidujemy nagrody książkowe.

Stowarzyszenie Szukamy Polski, Stowarzyszenie Akademia oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zapraszają. Naszym partnerem jest także Polskie Radio Białystok i program Doroty Sokołowskiej CZYTAMY KSIĄŻKI. 

Do zobaczenia w Czytelni Słów w Książnicy Podlaskiej im.Ł.Górnickiego przy ul.Skłodowskiej - Curie 14 A (VI pietro). Zapraszamy

 

 
WSPÓLNE DZIAŁANIE - WSPÓLNE KORZYŚCI

Rozpoczęliśmy realizację projektu "Wspólne działanie - wspólne korzyści" w ramach programu RITA.

Partnerski projekt w terminie 1.06-31.10.2016 r. realizują Stowarzyszenie Szukamy Polski, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej-Podlaskie Centrum oraz Wołyńskie Centrum Zasobów w Równem.

Projket realizowany jest w Równem na Ukrainie.

Więcej informacji: frdl.bialystok.pl/wspolne-dzialanie-wspolne-korzysci/
www.youtube.com/watch

W galerii prezentujemy trochę zdjęć z pierwszych warsztatów w Równem.

 
4 grudnia Czytelnia Słów z reportażami Swietłany Aleksijewicz

„Przede wszystkim potrzeba humanizmu, nieustannego bycia zadziwionym człowiekiem: „Zawsze pociąga mnie ta mała przestrzeń – człowiek... jeden człowiek. Tak naprawdę to w nim wszystko się dzieje”. Takim humanizmem warto się zarażać, czytając książki Swietłany Aleksijewicz.

4 grudnia jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca o 17.00 zapraszamy do Czytelni Słów – klubu kochających książki. Tym razem wybraliśmy jako temat rozmów przy kawie i ciastku reportaże Swietłany Aleksijewicz, tegorocznej Noblistki. Stowarzyszenie Szukamy Polski oraz Akademia plus 50 zapraszają klubowiczów i nowych miłośników czytania do gościnnej kawiarni „ W Starym Kinie”.

 
DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW - poznajmy laueratów konkursu

Konkurs DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW  - znamy tegorocznych kaureatów

Znamy laureatów III edycji konkursu Drugie Życie Odpadów.
* I miejsce w konkursie otrzymała praca: MAPA EUROPY, autorstwa Julii Dakowicz oraz Julii Koścień z PG nr 12 w Białymstoku.
*
II miejsce w konkursie: KLIMATYCZNY ŻYRANDOL, wykonany przez uczniów Zespołu Szkół nr16 w Białymstoku: Mateusz Żyłkowski, Eryk Fiedorczuk, Andrzej Szumiluk, Jstyna Wasiluk oraz Grzegorz Grodzki. 
 
* III miejsce w konkursie otrzymała EKO ZABAWKA DLA KAŻDEGO MAŁOLATKA autorstwa trzech uczniów z Gimnazjum w Wasilkowie: Wiktoria Kowalska, Arkadiusz Bernacki oraz Daniel Polkowski.

Są jeszcze nagrody specjalne: 
* WYRÓŻNIENIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO otrzymała Paulina Kościjańczuk z Gimnazjum w Perlejewie za pracę BUKIET.
* WYRÓŻNIENIE SPÓŁKI LECH otrzymała
Dawid Jaszczołt z PG nr 8 w Białymstoku za pracę EKO-ROBOT.

Dodatkowo kapituła wyróżniła trzy prace.Wyróżnienia otrzymali:
* Martyna Suszczyńska z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Bialymstoku za pracę BABSKIE BIBELOTY;
* Dawid Ostrowski z Gimnazjum w Wasilkowie za pracę LAMPKA NOCNA;
* autorki pracy: CŻP(Cykl życia produktu) Z EKONOMIKA: Beata Winałowicz, Gabriela Stasiulewicz, Katarzyna Jamroc, Patrycja Laszewska oraz Urszula Nowicka z ZSHE.

Gratulujemy!

 


 
Zdrowie! Lubię to!

 Zobaczcie nowy spot promujące zdrowe żywienie: Zobacz

Spot powstał  w ramach projektu "Zdrowie! Lubie to!"

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media