24/ Kwiecień 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Aktualności
 
Punkt Informacji dla Seniorów w Białymstoku

Działa Punkt Informacji dla Seniorów, prowadzony przez Podlaską Redakcję Seniora i Stowarzyszenie Szukamy Polski. Oficjalne otwarcie Punktu nastąpi 15 maja podczas uroczystego seminarium. 

 
WWW aktywnych seniorów - Agenda

Agenda wizyty gości ukraińskich (23.04-26.04.2018). Program RITA – Przemiany w regionie.

 
WWW aktywnych seniorów – włącz się, wyszukuj, wyjaśnij

Dzięki wspólnej inicjatywie Stowarzyszenia Szukamy Polski oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Równem na Ukrainie od kwietnia do grudnia 2018 r. realizować będziemy projekt pod nazwą: „WWW aktywnych seniorów – włącz się, wyszukuj, wyjaśnij” Projekt jest współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie.

 

 
Akademia Rzeczników - wpływamy na zmiany

Od kwietnia do grudnia 2018 r. Stowarzyszenie Szukamy Polski będzie realizowało projekt "Akademia Rzeczników - wpływamy na zmiany". Do udziału w nim zapraszamy osoby po 60 roku życia z terenu województwa podlaskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu ASOS 2014-2020.

 
 
 
 
 
Sprawozdanie merytoryczne, bilans i rachunek zysków i strat za 2016

Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem merytorycznym, bilansem i rachunkiem zysków i strat za 2016 rok Stowarzyszenia Szukamy Polski.

 
Podlaski Senior TV

Od czerwca 2017 Stowarzyszenie Szukamy realizuje projekt "Podlascy Seniorzy -wpływamy na zmiany" tworząc w 6 powiatach naszego województwa Podlaską Redakację Seniora. To 70-osobowa grupa obywtaleskich dziennikarzy, która będzie redagować portal: podlaski senior.pl

Zapraszamy do oglądania nowego cyklu w Telewizji Seniorów TvS realizowanego przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu „Podlascy Seniorzy – wpływamy na zmiany".

 
Podlaskie doświadczenia dla Ukrainy

5 lipca do Białegostoku przyjedzie 20-osobowa grupa z Ukrainy - z województw wołyńskiego, równeńskiego i tarnopolskiego – zainteresowana skorzystaniem z polskich i podlaskich doświadczeń dotyczących rozwoju regionalnego.

Realizowany przez Stowarzyszenie Szukamy Polski i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej – Podlaskie Centrum międzynarodowy projekt „Polskie doświadczenia dla ukraińskich przemian" jest reakcją na zgłaszane przez stronę ukraińską zapotrzebowanie na wsparcie reformy rozwoju regionalnego. Ukraiński system wspierania rozwoju regionalnego zamienił się w ostatnich latach i ewoluuje w kierunku modelu polskiego tzn. opartego o konkursy ogłaszane przez samorządy i instytucje lokalne. Partnerem projektu jest Wołyńskie Centrum Zasobów (VRC). Misja VRC to wspomaganie aktywności, świadomości i odpowiedzialności obywateli na drodze wspierania społecznych inicjatyw.

 
CZYTELNIA SŁÓW - inauguracja nowego sezonu

CZYTELNIA SŁÓW 2.09.2016 (piątek) o 17.00


Drodzy klubowicze i wszyscy miłośnicy literatury oraz cichego lub głośnego czytania. Kończą się wakacje i czas na nowy sezon spotkań w CZYTELNI SŁÓW. 2 września o 17.00 - jak zawsze w pierwszy piątek miesiąca - przyjdźcie do Książnicy Podlaskiej.  Zgodnie z naszym przedwakacyjnym postanowieniem będziemy mówić o naszej książce wakacji, lekturze która nas oczarowała w czasie lata. Jak zawsze dla najbardziej aktywnych uczestników spotkania przewidujemy nagrody książkowe.

Stowarzyszenie Szukamy Polski, Stowarzyszenie Akademia oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zapraszają. Naszym partnerem jest także Polskie Radio Białystok i program Doroty Sokołowskiej CZYTAMY KSIĄŻKI. 

Do zobaczenia w Czytelni Słów w Książnicy Podlaskiej im.Ł.Górnickiego przy ul.Skłodowskiej - Curie 14 A (VI pietro). Zapraszamy

 

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media